מסלול הלוחם

המסלול ביחידה הוא שנה ו – 4 חודשים ארוכים ומפרכים אך בסיומם מגיע הצוות אל סוף המסלול, אל כיפת הר החרמון, לקבלת סיכת "הנמר המעופף" ולהפיכתו ללוחם ביחידה.

המסלול מתחלק ל – 3 חלקים עיקריים:
חלק ראשון - טירונות ואימון מתקדם - שישה חודשים בבא" ח גולני, רגבים, במהלך הטירונות – חלק ההכשרה הבסיסי האורך 3 חודשים, החייל רוכש ידע בקליעה, שדאות, פקל"ים וכו', בסוף הטירונות מתקיים מסע אשר מסתיים בצומת גולני שם נשבעים אימונים לצה"ל ולמדינה.

במהלך האימון המתקדם (טירונות יחידה) שאורך גם הוא 3 חודשים תלמדו איך להיות לוחמים בשטח פתוח וסבוך, תחלו להתעסק באמצעי לחימה שונים, ומתחילים ללמוד לנהוג על רכבי ההאמר הצבאיים. המסעות הופכים להיות ארוכים וקשים יותר אך גם מאתגרים יותר.

במהלך האימון המתקדם מתקיימים אימונים של לחימה בשטח בנוי ותרגולות לחימה שונות, בנוסף מתקיימים אימונים מוסקים ע"י טייסות חיל האוויר. בסוף האימון המתקדם נערך מסע הכומתה – מסע של 90 ק"מ לעבר בסיס היחידה בצפון הארץ. בסוף המסע מתקיים טקס הענקת הכומתה החומה שלמענה עבדתם כל כך קשה במשך 6 חודשים.

החלק השני - לאחר חצי שנה בבא"ח גולני יעלה הצוות לבסיס היחידה באזור הצפון ושם יעבור עוד שנה של אימונים קשים ומרתקים של ניווטים ארוכים עם משקל כבד בכל רחבי הארץ, אימוני ירי ולחימה בתנאי שטח שונים וקורסים ייעודיים של היחידה, לאחר חצי שנה זו עומד הצוות לאחר מאמצים פיזיים ונפשיים קשים מאד ובעצם הצוות נבנה ונבחן במהלך שבועות אלו.

חלק שלישי - מסכמים - בסוף תקופה זו, ישנם 3 שבועות מסכמים אשר מתחילים בדרום הארץ ומסתיימים בצפון הארץ שבו הצוות נמדד ביכולתו לנווט מרחקים ארוכים עם משקל כבד מאד, ולעמוד במשימות לחימה קשות, בסוף שבוע זה הצוות מגיע כולו ביחד אל מרגלות החרמון אשר העליה אליו היא תלולה וקשה, שם מסתיים פרק ההכשרה של הצוות ביחידה ושם יקבל כל חייל בצוות את סיכת הנמר המעופף" ויחל את דרכו כלוחם ביחידה.


© כל הזכויות שמורות לגדס"ר גולני 2011