הלוחם עם הפרוטזה ימונה למח"ט שומרון
יואב ירום, שאיבד את כף רגלו כשעלה על מטען בלבנון והדהים את כולם כשחזר להיות לוחם עם פרוטזה, ימונה בקרוב לתפקיד היוקרתי של מפקד חטיבת שומרון ויקודם לדרגת אלוף משנה. ירום, בן 38, היה קצין צעיר בסיירת גולני באוגוסט 1994. כשחנך צוות חדש של הסיירת, עלה על מוקש בסמוך למוצב כרכום בדרום לבנון ואיבד את כף רגלו.

למרות הפציעה הקשה והפרוטזה שהולבשה על רגלו הקטועה, ירום התעקש לחזור לסיירת. מח"ט גולני דאז משה קפלינסקי לא האמין שזה אפשרי וניסה להיפטר מהקצין "הנודניק" שלא זז מדלת לשכתו במחנה שרגא ליד נהריה.

"תעשה בוחן בר-אור, כולל ריצת 2,000 מטר בשבע דקות, ונדבר", אמר קפלינסקי, שנדהם לראות לאחר כמה חודשים שהקצין עשה את הבלתי ייאמן.


צילום: אי.פי

בין תפקידיו בעבר: סגן מפקד סיירת אגוז
ירום חזר לסיירת. תחילה היה קצין אמצעי לחימה, ואחר כך מפקד צוות, מ"פ בגדוד 51 ומ"פ עורב גולני. בתפקידו זה נפצע שוב, הפעם משני כדורים שנורו לבטנו בכפר טובאס במהלך האינתיפאדה השנייה. לאחר מכן היה סגן מפקד סיירת אגוז ופיקד על גדוד הסיור של גולני במלחמת לבנון השנייה. והכל, כאמור, עם פרוטזה.

בתפקידו האחרון היה מפקד צוות במכללה לפיקוד טקטי של צה"ל. לאחרונה, במסגרת סבב מינויי מפקדי חטיבות באוגדת יהודה ושומרון, התבשר כי יוזנק לתפקיד הרגיש של מפקד חטיבת שומרון ויחליף בתפקיד בעוד כמה חודשים את נמרוד אלוני.

עוד נקבע כי סא"ל אבי בלוט, כיום מפקד יחידה מובחרת, ימונה למפקד חטיבת יהודה (חברון). בלוט נפצע במהלך מבצע "עופרת יצוקה" כאשר שימש מפקד גדוד 101 של הצנחנים, אך שב לפקד על הגדוד כבר לאחר כמה שבועות. למפקד חטיבת בנימין ימונה סא"ל יוסי פינטו, לשעבר מפקד גדוד דוכיפת של חטיבת כפיר וכיום קצין אג"מ באוגדת מילואים מובחרת.

במסגרת סבב המינויים, הוחלט גם כי סא"ל סיגל תדהר, המכהנת כראש ענף הסברה בפיקוד העורף, תמונה לתפקיד ראש מחלקת אוכלוסייה ותקודם לדרגת אלוף משנה.

*בשנים 2005-2007 פיקד על גדוד הסיור (גדס"ר) של גולני, כולל במלחמת לבנון השנייה והמבצעים ברצועת עזה שבאו לפניה.

© כל הזכויות שמורות לגדס"ר גולני 2011