מכתב מהשטח – הגדס"ר במבצע צוק איתן
דני הרמן, מנכ"ל עמותת ידידי גדס"ר גולני היה השבוע בשטח ומספר איך אפשר לעזור ומה אפשר לשלוח ללוחמים שלנו.

אנשי עמותת ידידי גדס"ר גולני ביקרו את הלוחמים בשטח, ראו את חלקם ליד הכלים ובמספר מקומות אחרים, עם ברק בעיניים, מצויידים כראוי, מבינים מה נדרש מהם ובוטחים בעצמם וביכולתם לבצע את משימותיהם. במהלך השבועיים האחרונים תמכנו, השלמנו פריטים, עשינו להם פריסה מספר פעמים עם הרבה בשרים משובחים שרובם נתרמו וחלקם נעשו על ידי בוגרי היחידה. כל זאת בראשותם של פרחי, אילוז, ענת סמסון שהביאה חבורה מאודים עם חצי טון בשר איכותי ועוד.  

בביקורי אתמול הגיעו חבילות מדיר אל אסד בגליל.  באולם שהם ישנים יש עדיין חבילות רבות שלא נגעו בהן, אין יותר מקום אכסון. אנחנו נשתדל להדק את התיאום ולפי בקשתם נתרכז במספר פריטים שננסה לתרום/לרכוש:
1. פנסי ראש לד מחברת פצל, או חברה איכותית אחרת עם אור אדום
2. לדרמנים
3. נעלי הרים
4. משקפי שמש רודי פרוג'קטהחלוקה תיעשה לכל הלוחמים ולשאר היחידה על פי החלטת המג"ד רועי לוי. יש הרבה יוזמות והן רצויות, רק חשוב שיהיו מתואמות. גם עם הפריסות על האש נוריד מינון.  קיימות מגבלות של נהלים, אנחנו עובדים בתיאום עם לב"י ומשתדלים לקבל את אישורם.

דברים נוספים שאפשר להשתלב בהם: 
5. ביקור פצועים - רובם השתחררו הביתה וחלקם אפילו חזרו ליחידה ומבקשים להשתלב חזרה בקרב . חלקם בבתי חולים, עדיין לא קבלתי עדכון סופי. למיטב ידיעתי בבית חולים שיבא תה"ש, שיקום' מחלקה אורתופדית ובסורוקה ישנם עדיין מספר פצועים. 
6. ביקורים אצל המשפחות השכולות - רצוי שיערכו לאחר תיאום טלפוני. 
7. מתחילה פעילות עם קק"ל לשדרוג שטח 100.  נטיעות, סככות צל, סככת גשם ענקית במשטח העליון ליד האוטובוס ועוד . זו הייתה בקשה של סא"ל רועי לוי ושל רס"ן צפריר בר אור ז"ל לפני כחודשיים, ויידרשו תרומות והמון עשייה.

בהצלחה לחיילינו ומפקדנו, ותודה לכל העושים במלאכה, תורמים ותומכים, סליחה שלא ציינתי שמות.
דני הרמן

© כל הזכויות שמורות לגדס"ר גולני 2011