מרים פרץ לאם הסא"ל הפצוע: "גולני משפחה"
סא"ל רועי לוי, מפקד גדוד הסיור של גולני, נפצע אתמול קשה בעזה, אבל הוא בהכרה ותקשר עם רופאיו. לילדיו סיפרו שאבא יחזור לעצמו כמו אחרי הפציעה ב"עופרת יצוקה". האם השכולה מרים פרץ באה לחזק. עובדת בשיבא גילתה שבנה פצוע: "הוא בא לבקר את אימא בעבודה"

ירון קלנר (מתוך אתר ynet)

שיפור חל היום (ב') במצבו של סגן אלוף רועי לוי, מפקד גדוד הסיור של גולני, שנפצע אתמול קשה ברצועת עזה ומאושפז בבית החולים שיבא בתל השומר. לוי נמצא בהכרה, ואם אתמול היה חשש שהוא איבד את שמיעתו - הרי שהיום התברר כי אמנם קיימת פגיעה בשמיעה, אך היא לא אבדה לו. הדבר מחזק מאוד את בני המשפחה.


"אני מרגישה הקלה אחרי שראיתי אותו וליטפתי אותו", סיפרה בהתרגשות אמו, יהודית. במהלך הטיפול בסא"ל לוי חיברה אותו אחת האחיות למכשירים רפואיים, ומשהדבר הפריע לו - הוא אמר את המילה "די". הדבר עורר שמחה ואופטימיות בקרב הצוות והמשפחה. "הלוואי שהוא יגיד לי די", אמרה אמו.


חיבוק בין מרים פרץ ליהודית, אמו של סא"ל רועי לוי (צילום: ירון ברנר)


יהודית, אמו של סא"ל רועי לוי, עם חיילים מבקרים (צילום: ירון ברנר)

(צילום: ירון ברנר)


לוי נשוי לנעמי ואב לצוריה בת 11, זהר בן 6 ואביגיל בת 3. הוא תושב מושב נחושה, ובעבר כבר נפצע במבצע "עופרת יצוקה", אז ביקש מיד לחזור לשירות. כיוון שנפגע אז ברגליו מרסיסים והדבר מנע ממנו ללכת באותה תקופה, הוא לא שב לשירות. גם הפעם סיפרו בני המשפחה לבנותיו של לוי כי אביהן נפצע, אך הם הסבירו להן שמדובר ב"כמה שריטות" ושהוא יחזור לעצמו, כמו אחרי הפציעה הקודמת.
 
בבית החולים נערכה הבוקר גם פגישה מרגשת בין יהודית לבין מרים פרץ, ששכלה את בניה אוריאל ואלירז בפעולות מבצעיות. שני בניה האחרים של מרים הלכו לנחם משפחות של הרוגים בהלוויות שנערכו, והיא באה לחזק את ידי משפחת לוי, שאותה היא מכירה שנים ארוכות, מימי השירות המשותף של רועי עם ילדיה.

סא"ל רועי לוי. נלחם על הזכות להגיע לגולני (צילום: באדיבות המשפחה)


מרים פרץ סיפרה שכשרועי הגיע לנחם אותה בהלוויה של אלירז ז"ל, הוא סיפר לה שבנה היה זה שנתן לו מוטיבציה להתמיד בטירונות הקשה של הסיירת. "אם הוא הקטן מסתובב עם כזה חיוך גדול, אז גם אני יכול", אמר לה. פרץ חיבקה את יהודית, בכתה איתה, ואמרה: "גולני זה משפחה".
 
יואב פונה לבית החולים של אימא
"אני מקווה שרועי ייצא מזה ושיחזור לבנות הנפלאות ולאישה החזקה שלו", סיפרה האם יהודית, "היא אופטימית. אני נמצאת עכשיו במצב שבו לא נוח לי אפילו לאכול חתיכת עוגה, זה מרגיש לי כמו פינוק בזמן שהבן שלי שוכב בבית החולים". על המראות המגיעים מעזה למסכי הטלוויזיה סיפרה: "אתמול הלכתי לבקר את רועי וראיתי במקרה טלוויזיה. נדהמתי מהשנאה כלפינו. העולם מגנה, אבל אנחנו ישרים, מבצעים פעולות כירורגיות כדי לא לפגוע בחפים מפשע. אנחנו מוכרחים להמשיך להיות חזקים ולהשלים את המשימה". בנה הצעיר של יהודית משרת בסוללת כיפת ברזל.

סא"ל לוי בטקס צבאי (צילום: באדיבות המשפחה)


רועי לוי חלם תמיד להתגייס לגולני, אבל מסיבה כלשהי העדיף הצבא שלא לגייסו לשם. הוא נלחם על כך, גם באמצעות פנייה לחנן פורת ז"ל, מראשי הציבור הדתי-לאומי, שהגיש שאילתא לשר הביטחון דאז יצחק מרדכי, כדי שינמק את ההחלטה שלא לגייסו לגולני.
 
פצוע נוסף שהגיע אתמול לבית החולים שיבא בתל השומר הוא סמל יואב מגמי, שאמו מיכל עובדת בבית חולים כמזכירה רפואית. הוא סובל מפציעות קלות יחסית,


ומאושפז ביחידת הטראומה. "יואב סבל מפגיעות הדף בעין ומשברים ביד, אבל אנחנו מטופלים היטב מכל הבחינות, הצוות הרפואי והצבאי עוטף אותנו", אמרה מיכל. היא סיפרה כי יואב הגיע לחדר המיון בבית החולים אתמול בתשע וחצי בבוקר, ואז התקשר אליה: "הוא הגיע לבקר אותי בעבודה".
 
מיכל מספרת שכשהחלו הדיבורים על כניסה קרקעית לעזה, היא חשה דאגה עמוקה "עד כדי כאב בטן". "הוא אמר לי שהוא בצפון, אבל ידעתי שהוא עובד עליי ונמצא בדרום, באזור עזה. יחד עם יואב נפצעו עוד כמה חברים שלו, והם יודעים שנהרגו חברים אחרים. זה היה כתוב בכל מקום". מצבו של יואב מוגדר קל עד בינוני.
© כל הזכויות שמורות לגדס"ר גולני 2011