משה מלקו נפל בעזה: "קרבי בעקבות אחיו"
נועם (דבול) דביר ודני אדינו אבבה (מתוך ynet)

הותר לפרסום שם נוסף של לוחם גולני שנפל אתמול בלילה בקרבות בעזה. סמ"ר משה מלקו מירושלים השאיר אחריו הורים ושבעה אחים. "בחור מדהים שרצה להיות אחד מהחבר'ה והתגייס לגולני"

סמ"ר משה מלקו, בן 20 מחטיבת גולני, נהרג אתמול בלילה במהלך פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה. כך הותר הבוקר (יום ב') לפרסום. מלקו, תושב ירושלים, השאיר אחריו הורים ושבעה אחים. הלווייתו תיערך היום בשעה 16:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.


סמ"ר משה מלקו  (צילום: דובר צה"ל)

מלקו גדל בשכונת נווה יעקב בירושלים. "הוא הלך לקרבי בעקבות אחיו", סיפר בן דודו. "הוא היה בחור חייכן ושמח. תמיד היה עוזר בבית ותומך במשפחה ובאחיות התאומות הקטנות שלו". בבית המשפחה סיפרו כי ביום שישי דיבר הבן עם אמו ואמר לה שהכול בסדר ולא צריך לדאוג, ומאז לא שוחח עמם.
 
בערב שישי, לפני שנכנס עם חבריו לרצועת עזה, שלח מלקו הודעה לאלי פנטיה חברו הטוב. "אני שולח לך הודעה כי לא אוכל לדבר איתך בזמן הקרוב", כתב. "אוהב אותך אח שלי. שבת שלום".משפחת מלקו, אמש (צילום: גיל יוחנן)

בני המשפחה, חברים ומכרים של מלקו סיפרו על בחור שחלם להיות גולנצ'יק והגשים את החלום. "משה היה בן אדם מדהים", סיפר אלי, "הוא אהב את גולני ונהנה ממה שעשה. כואב לנו מאוד".
 
אמש הגיע לבית המשפחה נוי, חבר שנפצע קל בלחימה. במשך דקות ארוכות עמד נוי והתקשה לנחם את אמו של משה. "אני לא מאמין", אמר, "אנחנו חברים מגיל אפס. פגשתי אותו, הם נסעו בנגמ"ש לפנינו, ואז קרה מה שקרה".
 
רחל, שכנת המשפחה, סיפרה כי היא מכירה את משה מגיל קטן. "זו משפחה מיוחדת במינה. המשפחה חוותה בעבר מקרה טראגי. בחור מדהים שכל הזמן רצה להיות אחד מהחבר'ה והתגייס לגולני. הוא קיבל חינוך טוב והיה צנוע ואהוב".
© כל הזכויות שמורות לגדס"ר גולני 2011