"אני חייל בודד, אבל מרגיש בבית"
עם עבר בצבא הצרפתי, ועם אח שהיה טייס בחיל האוויר הצרפתי, רון אבוקרט ידע שאם כבר לוחם - אז רק בצה"ל
דני ברנר, ישראל היוםהוא שירת כלוחם בצבא צרפת. אחיו התאום משרת כשוטר במשטרת צרפת בפאריס ואחיו הבכור היה טייס קרב בחיל האוויר הצרפתי. רון אבוקרט רק בן 24, אבל כבר הספיק לסיים לימודי תואר ראשון בכלכלה ותואר שני ביחסים בינלאומיים באוניברסיטה בפאריס. לפני פחות משנה החליט שהגיע הזמן לדבר האמיתי: לתרום לביטחון ישראל.
רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לישראל היום בפייסבוק
רון הותיר את הוריו ושני אחיו בצרפת, עלה לישראל והתגייס לשירות קרבי בסיירת גולני. ביום חמישי הוא ניצב בגו זקוף עם חבריו הלוחמים מול אבני הכותל המערבי בירושלים ומול דגל ישראל, נשבע אמונים לצה"ל ולמדינת ישראל ואמר כי הוא מלא תחושות גאווה ותודה, על הזכות שניתנה לו לשרת את המדינה. 
"את האהבה לישראל גיליתי אחרי בר המצווה שלי", סיפר רון, "התחלתי להתעניין, לקרוא, לעקוב אחר חדשות מישראל. הבנתי שישראל מוקפת ושלא קל לחיות בה, אך ידעתי שהמידע לא באמת מדויק ולא אוהד. החלטתי שאני חייב להגיע לישראל בעצמי כדי לוודא מה באמת קורה שם".

רון (משמאל) עם אחיו התאום אמריק // צילום: באדיבות המשפחה

רון המשיך בלימודי התיכון ובסיומם התגייס לחיל הרגלים הצרפתי עם אחיו התאום אמריק. "אחרי השירות הצבאי למדתי באוניברסיטה וסיימתי תואר ראשון ושני ואז החלטתי לעלות ארצה". רון, שלא ידע עברית ומעולם לא היה בישראל, התגייס תחילה כחייל בודד לקורס עברית בבסיס החינוך "מחווה אלון" שבגליל, ובהמשך המשיך לטירונות בסיירת גולני. 
"המפקדים שלי צעירים ממני אבל זה לא מפריע לי", אמר. "כשעמדתי מול הכותל ודגל ישראל, ושרתי את התקווה, התמלאתי גאווה. כאן בישראל אני מרגיש כמו בבית". על התמיכה מהבית אמר: "ההורים, אחי הבכור שהיה טייס קרב בחיל האוויר הצרפתי והיום הוא מטיס תיירים בשווייץ וגם אחי התאום המשרת במשטרת פאריס, תמכו בי לאורך כל הדרך ושמחו על המהלך שלי. ההפתעה הכי גדולה היתה שאבא שלי בא לישראל לכמה ימים להיות איתי בטקס ההשבעה בכותל".

רון במדי צבא צרפת // צילום: באדיבות המשפחה

צביקה לוי, האחראי על החיילים הבודדים בתנועה הקיבוצית, מטפל ברון וסידר לו דירה ומשפחה מאמצת בקיבוץ מירב בגלבוע. "מדובר בבחור איכותי ומקצועי שיודע מה זו לחימה ובטוח יתרום לסיירת גולני", אמר, "אני גאה בו על כך שבחר בשלב הזה של חייו להתגייס לצה"ל כחייל בודד, ולתרום תרומה איכותית ומשמעותית לצה"ל".
© כל הזכויות שמורות לגדס"ר גולני 2011